Page
Menu
News
Jesteś tutaj:   Home > Członkowie

CzłonkowieLeszek Salwa
Leszek Salwa

Urodził się w 1970 roku w Chorzowie. W wieku 8 lat rozpoczął naukę w szkole muzycznej w Chorzowie gdzie uczył się gry na fortepianie. W 1983 roku rozpoczął naukę gry na waltorni w Liceum Muzycznym w Katowicach, w klasie mgr Kazimierza Pamuły. W 1988 roku zdobył II Nagrodę w Ogólnopolskim Festiwalu Instrumentów Dętych Blaszanych w Olsztynie oraz wystąpił jako solista w I Koncercie na róg i orkiestrę Ryszarda Straussa z towarzyszeniem Filharmonii Śląskiej pod dyr. Jerzego Koska. W 1990 roku rozpoczął studia w Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie st. wykł. Mieczysława Korcza. W 1993 jako członek kwintetu blaszanego AM w Katowicach zdobył II nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kameralnych w Bydgoszczy. Swą zawodową działalność rozpoczął w 1990 roku, kiedy to regularnie współpracował z Filharmonią Zabrzańską. Od 1993 roku jest muzykiem Filharmonii Śląskiej w Katowicach. Początkowo był wykonawcą partii III waltorni,a obecnie od 1996 roku pełni funkcję zastępcy I waltornisty. Jako I waltornista współpracuje z wieloma orkiestrami symfonicznymi i kameralnymi należą do nich m.in. Polska Filharmonia Kameralna - Sopot, Polska Orkiestra Radiowa, Śląska Orkiestra Kameralna, Capellą Cracoviensis oraz Sinfoniettą Cracovią.

Gra na instumencie Gebr.Alexander-Mainz mod.310 oraz ustniku JK W2BM


    


Jerzy Ślęzak
Jerzy Ślęzak

Urodził w 1960 roku w Sosnowcu. Po ukończeniu szkoły podstawowej w 1976 roku roku zdał egzaminy wstępne do Liceum Muzycznego w Katowicach, gdzie rozpoczął naukę gry na waltorni w klasie mgr Kazimierza Pamuły. W 1977 roku został członkiem kwintetu dętego, który w póżniej przyjął nazwę Academia. Z kwintetem tym zdobył I miejsca i liczne nagrody na arenie krajowej i międzynarodowej. Do najważniejszych należą : Malbork 1977 - I miejsce, Kalisz 1977 i 1978 - kolejno I i II miejsce, Aberdeen (W.Brytania) 1979 - nagroda jury i publiczności, Barcs (Węgry) 1980, Belgrad (b.Jugosławia) 1981 - III miejsce, Colmar (Francja) 1982,1985. Od 1979 kontynuował naukę w Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie st.wykł. Mieczysława Korcza. W 1982 roku wystąpił jako solista w Symfonii Koncertującej Wolfganga Amadeusza Mozarta z Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej w Katowicach pod dyr.Jana Wincentego Hawela. W 1984 roku brał udział w Międzynarodowym Konkursie Gry Na Instrumentach Dętych w Gdańsku, gdzie otrzymał nagrodę za najlepsze przygotowanie techniczne. Swoją zawodową działalność Jerzy Ślęzak rozpoczął w 1982 roku, jako muzyk Filharmonii Śląskiej. Od początku swojej pracy w tej instytucji jest przeważnie wykonawcą partii drugiej oraz rzadziej czwartej waltorni. Współpracuje z różnymi orkiestrami z terenu całej Polski. Do najważniejszych należą: Śląska Orkiestra Kameralna (od momentu jej powstania do nadal), Polska Filharmonia Kameralna - Sopot oraz Sinfonietta Cracovia.Jest  jednym ze współzałożycieli Śląskiego Kwartetu Waltorniowego. Prowadzi również działalność pedagogiczną. Jest nauczycielem w szkołach muzycznych w Jaworznie oraz Dąbrowie Górniczej gdzie pełni również funkcję kierownika sekcji dętej. Do grona jego absolwentów należą m.in. P.Arak, M.Smoliński, M.Suchecki, P.Sidor.

Gra na instrumencie Gebr.Alexander-Mainz mod.310 oraz ustniku Holton Farkas-DC
 


 


Waldemar Matera
Waldemar Matera

Urodził się w 1982 w Bytomiu. W 1989 roku rozpoczął naukę w Państwowej Szkole Muzycznej w Bytomiu początkowo w klasie fortepianu. W 1993 roku pierwszych lekcji na waltorni udzielił mu st.wykł.Mieczysław Korcz, następnie uczył się pod kierunkiem mgr Henryka Frankowskiego i mgr Adriana Ticmana, w klasie którego ukończył szkołę w 2001 roku. Po ukończeniu szkoły średniej kontynuował naukę w Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie waltorni prof. Wiesława Grochowskiego oraz w klasie kameralnej prof. Jana Górnego. W czasie studiów odbył dwutygodniowe stypendiów w USA w University of Louisvill w klasie waltornii prof. Bruce Heima. W latach 1997-2001 był członkiem Polskiej Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej (dyr.Andrzej Affeltowicz). Był również członkiem Akademickiej Orkiestry Symfonicznej im. K. Szymanowskiego, gdzie pełnił funkcję I waltornisty. Jest członkiem kwintetu blaszanego zrzeszającego muzyków NOSPR, Filharmonii Śląskiej, Filharmonii Opolskiej oraz Filharmonii Zabrzańskiej. Wraz z tym zespołem zdobył wyróżnienie (II Nagrodę) na V oraz I Nagrodę w VI Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Instrumentów Dętych w Warszawie 2001 i 2003. Wystąpił także jako solista. Był wykonawcą III Koncertu na waltornię i orkiestrę Wolfganga Amadeusza Mozarta z towarzyszeniem Capelli Cracoviensis pod dyr. Stanisława Krawczyńskiego. Pracę zawodową rozpoczął w 2003 roku, kiedy został waltornistą Filharmonii Śląskiej w Katowicach. Jest głównie wykonawcą partii III waltorni. Prowadzi również działalność pedagogiczną - od 2006 roku w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. St.Moniuszki w Bielsku-Białej. Współpracuje również z Polską Filharmonią Kameralną - Sopot, Operą Śląską w Bytomiu oraz Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej.

Gra na instrumencie Gebr.Alexander-Mainz mod.310 oraz ustniku Bruno Tilz mod. E.Schmid 11
 


 


Grzegorz Grzegorzek
Grzegorz Grzegorzek

Urodził w 1976 roku w Wodzisławiu Śląskim. Z muzyką związany jest od najmłodszych lat swojego życia - jego ojciec był długoletnim waltornistą Filharmonii Śląskiej. W wieku 7 lat  podjął naukę gry na skrzypcach w szkole muzycznej w Rybniku. W 1986 roku został uczniem klasy waltorni i od tej pory kształcił się pod kierunkiem mgr Joachima Nowaka. Rybnicką szkołę ukończył w 1995 roku, by dalej kontynuować naukę w Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie st.wykł. Mieczysława Korcza. Grzegorz Grzegorzek jest laureatem kilku konkursów. Należą do nich : Śląski Konkurs Instrumentów Dętych w Dąbrowie Górniczej 1992 i 1993, Międzynarodowy Konkurs w Jastrzębiu Zdroju - V miejsce oraz dwukrotnie II miejsce na Ogólnopolskich Przesłuchaniach w Częstochowie. Występował również jako solista. Z towarzyszeniem Filharmonii Rybnickiej pod dyr.Stanisława Chrzanowskiego wykonał I Koncert na róg i orkiestrę Ryszarda Straussa oraz Koncert na róg i orkiestrę Franza Straussa. Wystąpił także z Orkiestrą Symfoniczną Rybnickiej Szkoły Muzycznej pod dyr.Eugeniusza Stawarskiego wykonując III Koncert na róg i orkiestrę Wolfganga Amadeusza Mozarta. Karierę zawodową rozpoczął w 1994 roku, jeszcze jako uczeń liceum muzycznego w Rybniku współpracując z miejscową Filharmonią Rybnicką. Od 1998 roku jest waltornistą Filharmonii Śląskiej gdzie przeważnie jest wykonawcą partii drugiej oraz czwartej waltorni. Prowadzi również działalność pedagogiczną. Od 1999 roku uczy w Szkole Muzycznej I i II st. w Rybniku.

Gra na instrumencie Gebr.Alexander-Mainz mod.310 oraz ustniku Laskey 75
 


 
« wstecz  |   góra  |   dalej »
Page
Menu
News
Page
Menu
News

Powered by CMSimple | Template by CMSimple | Login